Loni v březnu, kdy začala globální pandemie způsobená šířením koronaviru, společnost Domino ‚s se držela přiměřeně dobře. Samozřejmě došlo i ke krátkému poklesu během velkého výprodeje, ale už v v únoru 2020 se akcie blížily k úrovni, která byla stanovená na začátku roku. Silné výsledky pomohly vyšvihnout akcie vysoko nad úroveň cen před pandemií. Nyní, když stoupá optimismus okolo vakcinace, zájem o restaurační společnosti mezi investory ustupuje.

Akcie DPZ se po své pozdní únorové korekci vrátily k relativnímu normálu (částečně kvůli uvolnění zisků), ale neočekávejte, že zde dojde k ukončení poklesu. I přesto, že akcie nevyhnutelně neklesnou zcela zpět na své ceny ze začátku roku 2020, protože růst se zpomaluje a vytvářejí se přitažlivější příležitosti, o tyto akce bude i tak pravděpodobně menší zájem.

Koncem minulého měsíce řetězec s pizzou zveřejnil své čtvrtletní výsledky. Tržby i výnosy nedosahovaly očekávání investorů a akcie díky tomu poklesly. Analytici z Wall Street očekávali čtvrtletí tržby v objemu 1,39 miliard dolarů. Namísto toho se nejvyšší položka dostala na 1,36 miliardy dolarů. Konsensus na straně prodejců požadoval zisk 3,89 USD na akcii, ale společnost zaznamenala upravený zisk pouze 3,46 USD na akcii.

Jelikož se růst akcií zpomaluje a investoři se více zaměřují na obnovu restaurací, bude pro akcie společnosti Domino ‚s Pizza těžké pokračovat v předchozí trajektorii. Je však třeba poznamenat, že situace se zde liší od ostatních akcií restaurací, kterým se dařilo v roce 2020. Dobrým příkladem je Chipotle (CMG), který se z hlediska oceňování jednoznačně dostal napřed.

Podle TipRanks je u DPZ mírný nákup založen na 11 nákupech a 7 blokování. Průměrná cílová cena analytiků při ceně 414,24 USD naznačuje růstový potenciál 14 %. Když se investoři budou stále více zajímat o akcie restaurací, které prosperovaly během pandemie (mezi které patří i Domino ‚s), ceny akciá pravděpodobně opět poklesnou. Pokud i nadále plánujete investovat do akcií této společnosti, očekávejte další pokles, i když pravděpodobně ne nějak dramatického. Co je však důležitější, neočekávejte, že by akcie v blízké době porostly výše.