Za první kvartál fiskálního roku 2021 společnost Apple oznámila meziroční nárůst prodeje iPadů o 41,1 % na celkový objem 8,44 miliard dolarů. Podle zprávy agentury Bloomberg plánuje výrobce iPhonů zužitkovat současnou dynamiku uvedením nové řady iPadů již během následujícího měsíce.

Apple se údajně chystá uvést na trh obnovenou sestavu iPad Pro poháněnou aktualizovaným procesorem podobným svépomocnému navrženému čipu M1, který najdete v nejnovějších MacBook Air, MacBook Pro a Mac mini. Kromě toho se mluví i o tom, že společnost testovala nadcházející modely iPadů s portem Thunderbolt, který najdete v nejnovějších počítačích Mac. Nový port pomůže iPadu připojit se k různým souborům zařízení včetně externích monitorů, pevných disků a dalších periferií. Port Thunderbolt je také rychlejší při synchronizaci dat v porovnání s USB-C používaným v současných modelech. Co se týče vzhledu, očekává se, že nové modely budou replikou těch současných, se stejnými velikostmi 11palcového a 12,9palcového displeje. Větší model bude pravděpodobně vybaven obrazovkou Mini-LED.

Aktuální nabídka iPadu Pro s čipem A12Z Bionic byla uvedena na trh v březnu minulého roku. Apple navíc rozšířilo nabídku iPadů v říjnu 2021, a to uvedením iPadu Air se stejným designem jako má iPad Pro, který je však poháněn čipem A14 Bionic.

Podle dodavatelsko řetězce Macotakara, se Apple také chystá uvést na trh iPad základní úrovně s podobným designem jako iPad Air (třetí generace) pro počítače Macintosh 9TO5. Velikost displeje zůstane stejná jako u současného iPadu na 10,2 palcích. Tloušťka však bude mnohem tenčí – 6,3 mm a hmotnost se sníží na 460 g.

Apple nepochybně těžilo ze silného prodeje iPadů a Maců vyvolaného situací kolem pandemie koronaviru. Společnost je však stále do velké míry závislá na růstu své vlajkové lodi iPhone. Úspěch nejnovějších iPadů a Maců naznačuje rozšiřující se portfolio, které je předzvěstí růstových vyhlídek. Kromě toho společnost Apple nadále dominuje trhu s nositelnými výrobky jako jsou nejnovější hodinky Apple Watch 6. Podle posledních údajů IDC se globální dodávka nositelných výrobků ve čtvrtém čtvrtletí 2020 meziročně zvýšila o 27,2 % na 153,5 milionu. Zásilku nositelných zařízení společnosti Apple byly nejvyšší na úrovni 55,6 milionu, což představuje meziroční nárůst o 27,2 %. To bylo způsobeno silným přijetím Apple Watch Series 6, Watch SE a Series 3. Navíc podíl zůstal ve čtvrtém čtvrtletí 2020 na úrovni 36,2 %.

Kromě toho společnost údajně plánuje uvést na trh Air Tags nebo Apple Tags (ultraširokopásmové sledovací zařízení) spolu s dalšími produkty. Mezi další produkty společnosti Apple zařazené do roku 2021 patří nová dvojice AirPods a silikonové počítače Mac. Společnost Apple by také měla představit svá první sluchátka s virtuální realitou v roce 2022. Vstup výrobce iPhone na trh zintenzivní konkurenci na trhu se zařízeními virtuální reality, který zahrnuje zařízení jako Oculus Quest 2 od Facebooku (FB), PlayStation VR od Sony (SNE) , Windows Mixed Reality či HTC Vive a Vive Pro od Microsoft (MSFT).