Prodeje smartphonů za minulý rok rostly, prodalo se jich téměř 1,38 miliardy. Poptávka po tomto druhu produktu neklesala ani s příchodem pandemické krize. Lze zmínit dva silné hráče do kterých se vyplatí investovat.

První společností je Taiwan Semiconductor Manufacturing Corp. (NYSE: TSM). Manufaktura se věnuje nejen výrobě smartphonů, ale  také výrobě polovodičů, což posiluje pozici společnosti. Celkový nárust tržeb za rok 2020 byl 22,2 %, což lze označit za skokový nárůst tržeb. Co se týká tohoto roku, tak v únoru se obraty společnosti zvedly o celých 14,1 %.

Druhou společností je MagnaChip Semiconductor (NYSE: MX). Je to technologická společnost, která se primárně soustředí na čipy a vývoje vlastních technologií. Technologie je vyvinutá pro mobilní zařízení, která vytváří obrázky ve vysokém rozlišení a umožňuje uživatelům pohybovat se na obrazovce smartphonu. Kromě vyvíjení čipů a technologií, se společnost věnuje také napájecím metodám pro mobilní telefony.

Tržby této společnosti jsou neméně zajímavé. Pohybují se v rozmezí 142,9 milionu USD. Zde lze zaznamenat meziroční nárůst o 15,9 %.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno