Nestlé žádné další podrobnosti v prohlášení neuvedla. Akvizice by však byla v souladu se strategií fúzí a akvizic generálního ředitele Marka Schneidera, bývalého šéfa skupiny Fresenius, který se ujal funkce v roce 2016. Od té doby se Nestlé zaměřila na několik zdravotnických společností, upozornila agentura Reuters.

Zájem Nestlé přichází v době, kdy většinový vlastník The Bountiful Company, soukromá investiční firma KKR Co & Inc, podala žádost o vstup firmy na newyorskou akciovou burzu. The Bountiful Company vyrábí vitaminy Nature’s Bounty, doplňky pro péči o klouby Osteo Bi-Flex a vitaminy a potravinové doplňky značky Puritan’s Pride. Firma loni zvýšila tržby o deset procent na 2,07 miliardy USD a očištěný zisk před daní, úroky a odpisy o 21 procent na 302,3 milionu USD.

„Je to o diverzifikaci růstového profilu v Nestlé a pokusu o dosažení růstu v jiných oblastech, než je káva a domácí mazlíčci,“ řekl k akvizici analytik Jean-Philippe Bertschy z banky Vontobel. Pro Nestlé, která je největším světovým producentem balených potravin, dává podle něj akvizice smysl. Podle údajů společnosti Euromonitor v posledních pěti letech prodej výživových potravin rostl v průměru o 5,8 procenta ročně, zatímco prodej balených potraviny o 4,7 procenta.

Nestlé podniká ve 189 zemích světa a má zhruba 350.000 zaměstnanců. Vyrábí například kávy Nescafé a Nespresso, čokoládové tyčinky Kit Kat, cereálie Nesquik, kořenicí směsi Maggi nebo potravu pro domácí mazlíčky Purina Pro Plan a Friskies. V České republice patří do skupiny Nestlé továrny Zora Olomouc a Sfinx Holešov se značkami Orion, Margot, Kofila, Bon Pari či Jojo.

Zdroj: čtk