Letošní výhled tchajwanské ekonomiky je dobrý, uvedl premiér Su Tseng-chang po jednání s ministry hospodářských resortů a guvernérem tchajwanské centrální banky Yang Chin-longem. Představitelé kvitovali, že zisky firem, jejichž akcie jsou kótované na burze, v uplynulém roce podstatně vzrostly a silná je také zahraniční poptávka po tchajwanských výrobcích. To je pro exportně orientovanou ekonomiku ostrova velmi důležitý signál.

Vláda přesto nechce ponechat nic náhodě a připravila fiskální stimulační balíček v objemu 7,5 miliardy amerických dolarů, jímž chce místní ekonomiku rovněž podpořit. Opatření ale ještě musí schválit tchajwanský parlament.

Kabinet také ujistil, že bude bedlivě sledovat vývoj epidemické situace, protože v posledních dnech došlo k nárůstu nových případů nákazy koronavirem. Podle ministrů i premiéra to ale na ekonomický vývoj nebude mít výrazný vliv. Tchajwanská centrální banka zlepšila předpověď růstu HDP z původních 3,7 na současných 4,5 procenta. Zároveň oznámila, že to nemusí být poslední revize směrem vzhůru.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno