Index Dow Jones v závěru obchodování vzrostl o 188,11 bodu, tedy 0,55 procenta, na 34.084,15 bodu. Širší index Standard & Poor’s 500 stoupl o 43,44 bodu, čili 1,06 procenta, na 4159,12 bodu. Index technologického trhu Nasdaq se zvýšil o 236 bodů, neboli 1,77 procenta, na 13.535,74 bodu.

Z 11 hlavních sektorů indexu S&P si nejlépe vedly technologické firmy a poskytovatelé telekomunikačních služeb. Se ztrátou skončil pouze energetický sektor.

Bitcoin dnes smazal část svých předchozích ztrát a obchodoval se kolem hodnoty 40.000 USD. To obnovilo chuť investorů k rizikům a pomohlo k růstu akcií kryptoměnové burzy Coinbase Global.

Akcie v USA ve středu třetí den za sebou klesly v reakci na zveřejnění zápisu z dubnového zasedání měnového výboru centrální banky USA (Fed). Ten naznačil, že někteří bankéři si myslí, že by bylo vhodné začít jednat o zmírnění měnových podpor, jako nákupu dluhopisů, na nadcházejících zasedáních, pokud se podaří udržet silný ekonomický růst, napsala agentura Reuters.

Americký dolar po středečním růstu vyvolaném zveřejněním zápisu z posledního zasedání měnového výboru Fedu dnes oslabil. Oživení některých rizikovějších aktiv odvedlo investory od americké měny považované za bezpečnou investici.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno