Johnson & Johnson (NYSE: JNJ) je spíše vytrvalým běžcem na dlouhou trať. Společnost J&J byla založena už v roce 1888. V roce 1944, kdy vstoupila na burzu již byla ve Spojených státech pojmem. Od té doby akcie vygenerovala zisk ve výši asi 1 100 000 %.

Jde pouze o zhodnocená ceny akcií společnosti. Dále máme dividendy, které J&J zvýšila 59 let jdoucích po sobě. Reinvestice těchto dividend by vám přinesla ještě větší výnosy. Existuje velmi málo investorů, kteří koupili Johnson & Johnson před 77 lety a drželi se po celou dobu.

Akcie Johnson & Johnson

J&J uvádí na trh stovky produktů, cena jejich akcií je ovlivněna nejen sentimentem kupujících, ale i velkou vlastní hodnotou. Společnost Johnson & Johnson je obecně považována za jednu z nejméně rizikových akcií, které je třeba dlouhodobě nakupovat a držet. Johnson & Johnson má pevnou konkurenční výhodu.

Společnost J&J je diverzifikována v různých oblastech zdravotnického sektoru, jako jsou výrobky pro zdraví spotřebitelů, zdravotnické prostředky a léčiva. Společnost má také širokou škálu patentů.

Každá investice přichází s určitou mírou rizika, Johnson & Johnson nevyjímaje. Zdravotnický gigant čelí soudním sporům týkající se jeho opioidních léků, které mají potenciál negativně ovlivnit cenu akcií. J&J má však lepší finanční a konkurenceschopné postavení než většina společností.

Růst akcií J&J

Podnikání J&J v oblasti zdraví spotřebitelů pravděpodobně nikdy nebude velkým motorem růstu. I jeho nejrychleji rostoucí farmaceutický segment čelí klesajícímu prodeji starších léčivých přípravků, který kompenzuje část růstu dosaženého novými léky.

J&J je pomalý a stabilní druh společnosti, který nebude lákavý pro mnoho investorů. Závod se však obvykle vyhrává pomalu ale jistě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno