Nová studie přeložitelná jako Plán pro vymáhání daní amerických rodin uvádí legislativní změny, které administrativa Joa Bidena zavádí. Je řeč hlavně o daňových únicích, americký berňák by si mohl lépe posvítit na kryptoměnové burzy a zahraniční investiční společnosti.

Kryptoměny se budou před americkou justicí chovat trochu jako hotovost. Všechny převody nad hodnotu 10 000 USD bude třeba podrobně nahlásit. tyto reformy by podle analýz měly během následujícího desetiletí vygenerovat daňové příjmy v hodnotě přes 700 mld. USD. V dalších desetiletích se můžeme dostat až do řádu bilionů USD. Současné ztráty pohybují kolem 600 mld. USD ročně, některé odhady ukazují i na vyšší částky.

Otázkou zůstává, na kolik mohou být regulace efektivní. Přestože některé burzy svoje uživatele téměř plně legitimují, existují způsoby, jak kryptoměny nakupovat, prodávat a směňovat s větší mírou anonymity.

Bidenova vláda si nicméně nepochybně uvědomuje, že bude nejlepší začít právě teď. V budoucnu totiž bude situace nejspíš už jen složitější a složitější.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno