Program „Better Tomorrow“ je shrnutím klimatických cílů BAT, která chce do roku 2030 přeměnit své provozy v uhlíkově neutrální. Strategii se ale již daří naplňovat, o čemž svědčí čísla za rok 2020 – společnosti se podařilo snížit provozní emise o 30,9 %. To je o 37, 4 % méně oproti roku 2017. Vedení BAT navíc usiluje o to, aby v roce 2050 byla společnost uhlíkově neutrální v celém hodnotovém řetězci. Eliminovala by tak až 90 % vlastní uhlíkové stopy.

„Velmi nás těší, že jsme podle Financial Times jednou z vůdčích evropských společností v boji proti změně klimatu. British American Tobacco se snaží být odpovědným podnikem, a neustále zdokonaluje postupy, jak ve svých aktivitách postupovat co nejšetrněji s ohledem k životnímu prostředí,“ komentoval ocenění Kingsley Wheaton, marketingový ředitel British American Tobacco.

ESG strategie společnosti, kombinující prvky environmentální, prosociální a corporate identity politiky, stojí na několika pilířích. Obecně jde o minimalizaci dopadů činností na životní prostředí, zvyšování odolnosti vůči změně klimatu, a ochranu přírodních zdrojů.

Toho chce BAT dosahovat například zlepšením energetické účinnosti jejích továren, což má být umožněno díky přechodu na efektivnější zařízení s menším dopadem. Společnost dále do svých výrobních procesů chce intenzivněji začlenit využívání obnovitelných zdrojů energií i způsoby, jak vyrábět energii přímo na místě, a usiluje o optimalizaci logistiky a vozového parku se zaměřením na zvyšování výkonu vozidel i smysluplnou distribuci paliv.

„V loňském roce jsme si předsevzali, že do roku 2030 budeme, co se týče našich vlastních emisí, uhlíkově neutrální. K naplnění tohoto cíle úspěšně směřujeme.  Závazek pro rok 2050 přistoupil později, a týká se celého hodnotového řetězce. Uznání ze strany prestižního hodnotitele je pro nás pozitivním signálem, že jsme zvolili správnou cestu,“ vysvětluje Wheaton.

Nejedná se o první případ, kdy se ESG strategie společnosti dočkala uznání. Před nedávnem se BAT dostala na taktéž přední místa v rámci tržního indexu londýnské burzy Financial Times Stock Exchange 100 (FTSE 100). Už 19. rokem bývá zařazována i do indexů udržitelnosti Dow Jones, kde v roce 2020 byla vůbec jedinou tabákovou společností. Pochvalně bývá zmiňována i v hodnoceních MSCI a CDP A List Status.

Žebříček Europe Climate Leaders 2021 vypracoval list Financial Times. Vybral do něj 300 nejlepších evropských společností, jimž se daří naplňovat závazky snižování emisí skleníkových plynů v poměru k výnosům za období 2014 až 2019. Z tohoto hlediska letos hodnotil více než 4 000 firem. Za nejúspěšnější z nich označil trojici sestávající z britské módní značky Superdry, italského telekomunikačního gigantu Fastweb, a London Stock Exchange Group, poskytující finanční služby na londýnské burze.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno