Index Dow Jones posílil o 25,07 bodu, tedy 0,07 procenta, na 34.600,38 bodu. Širší index Standard & Poor’s 500 vzrostl o 6,08 bodu, neboli 0,14 procenta, na 4208,12 bodu. Index technologického trhu Nasdaq stoupl o 19,85 bodu, čili 0,14 procenta, na 13.756,33 bodu.

Index S&P 500 od počátku letošního roku vzrostl o zhruba 12 procent. Nyní je zhruba jedno procento od svého rekordního maxima, protože investoři očekávají oživení ekonomiky z koronavirové pandemie.

Ve čtvrtek budou zveřejněné týdenní údaje o počtu nezaměstnaných a údaje o vývoji zaměstnanosti v soukromém sektoru. V pátek pak údaje o vývoji nezaměstnanosti za minulý měsíc. Investoři budou v údajích hledat hlavně známky hospodářského oživení a rostoucí inflace. Trhy v posledních týdnech zasáhly obavy, zda by inflace mohla přimět centrální banku USA (Fed) k zásahu.

Představitelé Fedu ve svém posledním hodnocení ekonomických podmínek uvedli, že oživení americké ekonomiky v posledních týdnech zrychlilo, i když se v zemi postupně objevily dlouhý seznam problémů dodavatelů, potíže s najímáním zaměstnanců a růst cen, napsala agentura Reuters.

Akcie provozovatele kin AMC Entertainment Holdings dnes stouply o více než 100 procent. Způsobili to drobní investoři, kteří se seskupují na sociálních sítích, jako je WallStreetBets na síti Reddit, a kupují akcie firem, kterých se velcí investoři zbavují. Tyto akcie se označují za meme stock a patří k nim třeba také firma GameStop.

Americký dolar skončil dnešní rozkolísanou seanci mírným růste. Obchodníci čekají na údaje o zaměstnanosti, aby si udělali jasnější obrázek o stavu oživení americké ekonomiky.

Dolarový index, který sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, stoupl o 0,1 procenta na 89,91 bodu. Euro vůči dolaru mírně oslabilo na 1,2214 USD. Dolar k jenu posílil o 0,1 procenta na 109,55 JPY. Euro vůči jenu stouplo o 0,1 procenta na 133,76 JPY.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno