Čínské trhy táhl vzhůru zejména technologický segment. Souhrnný index na burze v Šanghaji přidal půl procenta, avšak technologický index zpevnil o 1,7 procenta. Růst technologického segmentu v Šen-čenu dokonce překročil dvouprocentní tempo. Technologické tituly posilovaly zejména díky výrobcům čipů. Trh totiž očekává pozitivní finanční výsledky těchto firem za první pololetí, když těžily z globálního růstu poptávky po důležité komponentě pro výrobu počítačů, ale i automobilů.

Na podobné vlně se vezla také burza v Soulu. Tamní index KOSPI posílil sice jen o zanedbatelných 0,3 procenta, avšak akcie technologických společností vzrostly nejčastěji v rozmezí od jednoho do dvou procent.

Naproti tomu hlavní index tokijské burzy Nikkei v polovině týdne nepatrně oslabil, a to především kvůli zprávám o nepříznivé epidemické situaci. V Japonsku se totiž šíří takzvaná indická varianta koronaviru, což zvyšuje obavy investorů z opětovného zavádění protiepidemických opatření. O 0,57 procenta oslabil také hongkongský index Hang Seng.