Obchodování v Šanghaji bylo ve středu ovlivněno obavami ze zpomalení růstu čínské ekonomiky. Šanghajský souhrnný index klesl o 1,1 a hlavní index o 1,2 procenta. Středeční pokles následoval po dvou dnech nepřetržitého růstu. Špatná nálada na trhu převládla navzdory snížení míry povinných minimálních rezerv čínskou centrální bankou.

Analytici uvedli, že investoři nemají velkou důvěru v to, že by takové opatření dokázalo odvrátit zpomalení ekonomického růstu. To byl ostatně důvod podobného vývoje na burze v Hongkongu. Index Hang Seng ubral 0,6 procenta. Trh rovněž vnímal nové známky rostoucího americko-čínského napětí v obchodních vztazích.

Nepatrný pokles zaznamenala také burza v Soulu, kde souhrnný index KOSPI klesl o 0,2 procenta, a to pod vlivem aktuálních dat o americké inflaci. Investoři očekávali reakci Fedu, který ale později ujistil, že měnovou politiku zatím zpřísňovat nehodlá. Burza v Tokiu odepsala 0,38 procenta, a také zde panovala nervozita související s oznámením růstu spotřebitelských cen v USA.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno