Ochotných kupců Virgin Galactic je i přes některé výroky o nesmyslnosti takových letů do vesmíru více, než se předpokládá. Cena 300 tisíc dolarů se může zdát jako přemrštěná, ale už v současnosti existuje mnoho lidí, kteří utrácejí podobné částky například za lety soukromými tryskáči.

Zajímavé je, že první rezervace Virgin Galactic nedělaly pouze osoby s extrémním čistým měním, 70 % předběžných objednávek přišlo od osob s čistým měním pod 20 milionů dolarů. Lidí s čistým měním nad 10 milionů dolarů je tedy asi 2 miliony, což může představovat cílový trh společnosti.

Letenka za 300 000 dolarů je šílená částka pro obyčejného smrtelníka, ale pro bohaté to nemusí být tak závratná částka vzhledem k tomu, že jde o jedinečný zážitek. Navíc Virgin Galactic v roce 2019 zmínil, že nakonec dojde ke snížení ceny letenek. S rostoucím objemem letů je možné rozložit investiční náklady (kosmodrom, kosmická loď…), a tím pádem i snížit cenu.

Pokud ale ceny letenek vzrostou, může se jednat o jednoduchý jev: poptávka za vyšší cenu bude dostatečná. I tak je ale možné, že se cena letenky nakonec sníží a stane se tak dostupná pro miliony lidí na celém světě.

Zbytečný zážitek nebo vzrušení, za které se vyplatí připlatit si? Podle Virgin Galactic se do vesmíru fyzicky podívalo jen 600 lidí, ale společnost by jich  tam mohla poslat až 600 ročně. Navíc vypadá, že existuje velké množství lidí ochotných zaplatit  300 000 dolar§ za takové privilegium.