Zatímco konsensus analytiků o růstu hrubého domácího produktu Spojených států ve druhém letošním čtvrtletí dosahoval úrovně 8,4 procenta, americká ekonomika nakonec meziročně přidala jen 6,5 procenta. Mezičtvrtletně se výkonnost hospodářství USA zvýšila o 1,6 procenta. Americké úřady současně mírně směrem dolů upravily hospodářský růst za první kvartál.

Ne všechny ukazatele ale zklamaly trh. Hospodářský růst USA byl tažen zejména spotřebními výdaji domácností, které se meziročně zvýšily o 11,8 procenta, přičemž očekávání analytiků byla o 1,3 procentního bodu nižší. Spotřeba domácností zrychlila i mezikvartálně, když vzrostla o rovných šest procent. V prvním čtvrtletí to přitom bylo jen 2,7 procenta.

Údaje o hospodářském růstu USA však byly zklamáním pro účastníky trhu s dolarem. Americká měna oslabila o 0,38 procenta, a dolarový index se tak dostal na nejnižší úroveň za poslední měsíc. Dolar je však vůči hlavním světovým měnám silnější o 1,6 procenta od červnového zasedání Federálního rezervního systému.