Cena Bitcoinu se v sobotu večer středoevropského letního času dostala na dohled 50 tisíc dolarů, když se obchodovala za 49 683 dolarů. Od čtvrtka 19. srpna tak zpevnila o více než pět tisíc, respektive 12,4 procenta. Nad 49 tisícidolarů se Bitcoin držel i v průběhu nedělního dopoledne a nic nenasvědčovalo, že by si investoři měli vybírat zisky.

Za poměrně rychlé posílení kryptoměny může vyjádření kryptoměnové burzy Coinbase. Její zástupci totiž uvedli, že do své bilance pořídí digitální měny v hodnotě více než 500 milionů dolarů. Výkonný ředitel Coinbase Brian Armstrong rovněž na Twitteru prohlásil, že Coinbase reinvestuje do kryptoměn deset procent z toho, co na trhu s digitálními měnami vydělá.

Podle analytiků je tak cesta nad 50 tisíc dolarů prakticky otevřená a pokud ji Bitcoin prorazí, pravděpodobně posílí až k 55 tisícům. „V těchto dnech Bitcoin a další kryptoměny těží z technické podpory, neboť jsou mírně překoupeny. A mohou pokračovat v solidním růstu, pokud tvůrce měnové politiky ponechá současná inflace chladnými,“ uvedl pro CoinDesk.com Santiago Espinosa, investiční stratég společnosti MRB Partners.