Gary Gensler v rozhovoru pro britský deník Financial Times uvedl, že platformy pro obchodování s kryptoměnami budou do pěti až deseti let podléhat regulaci podobné té, kterou známe z finančního sektoru. Nepůjde tedy o regulaci samotné kryptoměny, nýbrž burz, na nichž se s digitálními mincemi obchoduje.

„Pokud celosvětový trh s kryptoměnami dosáhne kolem dvou bilionu dolarů, je to hranice, od které je třeba kryptoměny regulovat,“ uvedl Gensler pro Financial Times. Historie nám podle něho říká, že bez podléhání regulaci není možné dlouhodobě existovat. „Finanční svět je zejména o důvěře,“ dodal Gensler.

Šéf americké Komise pro cenné papíry rovněž vyjádřil rozhořčení nad odezvou platforem pro obchodování s kryptoměnami na jeho vyjádření, že by se měly registrovat právě u zmíněného regulátora. „Řekl jsem jim, ať za námi přijdou a začnou se s námi bavit,“ uvedl pro britský list. Podle Genslera je na trhu mnoho platforem, a proto by některé udělaly lépe, aby se k dodržování oficiálních pravidel přihlásily.