US trhy dne 8. 6. 2017 – mnoho impulsů ve čtvrtek

Americké trhy se dnes postupně blíží zahájení všech událostí, které jsou na čtvrtek naplánovány a nebude to zřejmě jednoduché reagovat na všechny indikace, informace apod.


Čínské devizové rezervy se neočekávaně zvýšily

Čínské devizové rezervy neočekávaně vzrostly nad 3 biliony $. Devizové rezervy vzrostly o 6,92 miliardy $ na konečných 3,005 bilionu $. Stalo se tak poprvé za posledních 8 měsíců. Jednalo se o měnově-politický zásah ke zklidnění kurzu Juanu, který zmírnil obavy z budoucí šokové depreciace kurzu.


Další vývoj CZK po skončení intervencí (podpory) CZK vůči EUR

Bankovní rada ČNB na svém zvláštním (mimořádném zasedání) dne 6.4.2017 rozhodla o ukončení používání kurzu CZK (konkrétně vůči EUR) jako dalšího nástroje uvolňování měnových podmínek.


Tesla Motors (TSLA), od února 2017 Tesla Inc.

Společnost Tesla vyvíjí a vyrábí elektrická vozidla a produkty úschovy energie v USA, Číně, Norsku a v mezinárodním měřítku. Firma operuje ve dvou segmentech, automobily a výroba energie a úschova. Primárně nabízí sedany a sportovní auta. Služby pro elektrická auta realizuje v síti svých vlastních 135 center...


5 investorských tipů Warrena Buffeta

1. „S čím moudří začínají, to dělají hlupáci nakonec.“ - Jednoduše řečeno, pokud si stanovíte nějaký cíl, nelze jenom věřit v tom, že vyjde. Pro jeho splnění je potřeba mít jasný plán a dodržet jej. V tomto bodě selže většina lidí. Mnoho investorů nakupuje impulzivně, bez rozmyslu. Přemýšlejte o svých investicích.