Norwegian Cruise Line, NCL, cruise, ship

Analytik Steven Wieczynski se nedávno svezl přímo na palubě nové lodi Norwegian Prima, kde se stihl potkat i s generálním a finančním ředitelem. Ve své pondělní zprávě poté uvedl: „Po našem setkání s vedením se cítíme dostatečně spokojeni, abychom na základě pokračující síly v rezervačních/cenových modelech výrazně zvýšili naše odhady EBITDA na roky 2023/2024.“

Akcie společnosti Norwegian Cruise Lines se letos propadly o 37 % a jsou o 55 % níže než 52týdenní maximum z listopadu. Důvodem je hlavně nízká poptávka, společnosti samozřejmě ublížil i COVID-19.

Akcionáře by mohl přilákat příliv hotovosti

Wieczynski ale předpokládá, že s nástupem zrychlených rezervací přiteče společnosti i velký objem hotovosti, jelikož si zákazníci budou chtít své místo zajistit za každou cenu.

Stifel zvýšil odhady EBITDA pro roky 2023 a 2024 na 1,86 miliardy USD a 2,46 miliardy USD z 1,6 miliardy USD a 2,29 miliardy USD.

Zároveň je znovu potřeba připomenout cílovou cenu očekávanou analytiky. Jedná se o 26 USD, což představuje 99% nárůst oproti zavírací ceně 13,05 USD pro společnost. V úterním období akcie poskočily o 2,3 %. A i když musí norská společnost čelit mnoha nástrahám i v současné době, Wieczynski prosazuje názor, že poměr rizika a odměny u akcií NCLH se na současných úrovních zdá být příliš přesvědčivý a nedávné oslabení lze využít jako dlouhodobou nákupní příležitost.

Málo známá farmaceutická společnost má obří potenciál

Pokud ještě neznáte firmu Definitive Healthcare, rozhodně byste měli teď zpozornět. Investiční společnost Morgan Stanley očekává totiž nárůst jejích akcií, které by měly nabobtnat až o 80 %.

Analytik Craig Hettenbach označil datovou a analytickou společnost Definitive Healthcare za nejlepší volbu s odkazem na její silný obchodní model a atraktivní vstupní pozici v době, kdy se zdravotnické společnosti potýkají s delšími prodejními cykly.

Tvrdí také, že v akciích lze nalézt přesvědčivý poměr rizika a výnosu. Na zavádění analytiky ve zdravotnictví je ale ještě brzy, nicméně už teď má Definitive silný náskok, protože využívá své primární zdroje dat a engine umělé inteligence k výraznému posílení prodejního úsilí zákazníků.

Kdo zvažuje investici, měl by brát v potaz, že se společnost potýká s četnými makro problémy a delšími prodejními cykly. Nicméně akcie stále zůstává atraktivním obchodním modelem.