Německý výrobce luxusních vozů má před sebou velkou událost. Na přelomu září a října by mělo dojít ke vstupu automobilky Porsche na akciovou burzu. Investorům nabídne osminový majetkových podíl v podobě preferenčních akcií.

„Vítáme silný zájem investorů o naši společnost a celkem si věříme navzdory aktuálnímu vývoji na akciovém trhu,“ uvedl pro italský deník Sole 24 Ore viceprezident a finanční ředitel automobilky Porsche Lutz Meschke.

Na burzu vstoupí co nejdříve

Podle něho chce být automobilka Porsche připravena pro vstup na burzu do konce září nebo do začátku října. „Čím dříve, tím lépe,“ dodal Meschke. Výrobce luxusních sportovních vozů chce investorům nabídnout 12,5 procenta svých akcií, které by měly být navíc preferenční. To znamená, že jejich majitel by měl přednostní právo na dividendu.

Peníze dá na rozvoj elektromobility

Automobilka si od IPO (Initial Public Offering – primární veřejná nabídka) slibuje, že ji investoři ohodnotí na 60 až 85 miliard eur. To by znamenalo, že úpis 12,5procentního podílu automobilce může vynést 7,5 až 10,6 miliardy eur. Společnost získané peníze hodlá investovat zejména do rozvoje elektromobility.