Měna nejsilnější ekonomiky světa se v nejbližších pěti letech digitalizace nedočká. Tento krok nemá podporu u vlivných politiků ani centrálních bankéřů.

Přestože se v posledních týdnech mezi významnými americkými politiky a finančníky hovoří o možnosti digitalizace dolaru a jeho připojení na blockchain, je taková varianta prozatím velmi málo pravděpodobná. Ti nejvlivnější totiž dali opět najevo, že nic takového přinejmenším v nejbližší budoucnosti neplánují. Digitalizaci dolaru společně odmítli americký ministr financí Steven Mnuchin a šéf Fedu – americké centrální banky – Jerome Powell.

„Powell a já jsme o tom dlouze debatovali a shodli jsme se, že v blízké budoucnosti, tedy v příštích pěti letech, nevidíme žádnou potřebu, aby Federální rezervní systém vydával svou digitální měnu,“ uvedl Mnuchin. Takový postoj není nijak překvapivý. Šéf americké státní pokladny potvrdil svůj dlouhodobý názor na kryptoměny jako takové, ke kterým je značně skeptický. „Mohu vás ujistit, že v žádném případě nebudu své úspory ukládat do bitcoinu,“ řekl Mnuchin letos v červenci. Ministr financí také zdůraznil, že americké úřady pracují na sjednocování postupu v otázkách regulace kryptoměn.

 

1 komentář

  1. […] Bezproblémové fungování v době krize však není pro digitalizaci dokumentů jediným důvodem, existuje jich celá řada. A všechny tyto kroky sledují společný cíl: zaměstnanci budou dělat svoji nejdůležitější práci a nebudou plýtvat časem na hlídání termínů, úkolů, hledání papírových dokumentů nebo aktuálních verzí dokumentů digitálních. Jaké jsou podle expertů ze společnosti Kyocera ty hlavní přínosy digitalizace? […]

Comments are closed.