Scammer

Svět finančních trhů je pro mnohé atraktivním prostředím pro investice a obchodování. S nárůstem digitálních platforem a online obchodování v posledních letech se však zároveň zvýšil i počet podvodných praktik a scammerů. Výběr důvěryhodného a licencovaného brokera je proto klíčovým krokem pro ochranu vašich finančních prostředků a zajištění bezpečného obchodování na trzích. Tento článek se zaměřuje na společnost TIOmarkets se sídlem na adrese: 8 Devonshire Square, London EC2M 4YD, ve Spojeném království.

O společnosti TIOmarkets:

Společnost TIOmarkets nabízí forex trading, obchod s komoditami, akciemi a obchodování s kryptoměnami. Kromě toho mohou klienti společnosti využívat různé typy obchodních účtů, vzdělávací materiály a analýzy poskytované společností TIOmarkets.

TIOmarkets má mimo Spojeného království pobočku také na Kypru a na Sv. Vincentovi a Grenadinách. Společnost lze kontaktovat prostřednictvím e-mailu, kontaktního formuláře a live chatu. Přestože webové stránky se nemusí na první pohled zdát podezřelé, neregulované aktivity společnosti dokazují opak. 

Podezřelé aktivity TIOmarkets:

Společnost TIOmarkets tvrdí, že obdržela licenci od autorizovaného regulačního orgánu. Věrohodnost těchto tvrzení na jejich webu je ale sporná. Existují varování od regulátorů a finančních autorit Spojeného království, které upozorňují na to, že TIOmarkets nebyla řádně licencována nebo že drží pochybné licence od méně důvěryhodných regulačních orgánů. Dle slov společnosti je TIOmarkets autorizovaná Mwali International Services Authority v Unii Komor s licenčním číslem T2023224 – tento orgán na který odkazují není legitimní. 

Financial Conduct Authority (FCA), nezávislý regulační orgán dohlížející na finanční služby ve Spojeném království, upozorňuje na existenci klonové společnosti TIOmarkets na webové adrese: https://tiomarkets-trading.com. Klonové společnosti dokazují, že je společnost součástí scam aktivity. O aktivitách společnosti varovala v březnu roku 2023 i Česká národní banka.  

Doporučení na závěr:

Podvodným brokerům se lze vyhnout důkladným ověřením licence a reputace společnosti. Podvodníky je také snazší vypozorovat v míře transparentnosti obchodních podmínek, kvalitě zákaznické podpory a legitimních recenzí.

Vhodným a autorizovaným brokerem může být například broker společnost Ozios se širokým výběrem nástrojů a rozsáhlými možnostmi v obchodování.

O regulacích investování v ČR dle ČNB čtěte zde: https://jerrs.cnb.cz/apljerrsdad/JERRS.WEB07.INTRO_PAGE?p_lang=cz