Nejvíce během nedělního obchodování oslabila burza v Rijádu. Směrem dolů se však vydaly i akcie v Dubaji, Kataru, Ománu a Kuvajtu. Abú Dhabí a Bahrajn mírně posílily.

Většina akciových trhů v zemích kolem Perského zálivu během neděle ztrácela. Vůbec nejvíce propadly akcie na burze v Rijádu, jejíž hlavní index ztratil 1,3 procenta. Propad zařídily především banky a průmyslové tituly. Navzdory všeobecným obavám z vývoje epidemie nového koronaviru akcie státem vlastněné těžařské společnosti Saudi Aramco zpevnily o dvě procenta. A to i přesto, že cena barelu ropy brent neustále osciluje kolem 55 dolarů.

Burzu v Dubaji táhly dolů především banky, které odepsaly 0,6 až 0,8 procenta své tržní hodnoty, více než dvě procenta pak ztratil provozovatel obchodních center Emaar Malls. Jeho zisk za poslední loňský kvartál totiž spadl o šest procent.

Katarské akcie oslabily o půl procenta. Na pádu se nejvíce podepsal více než sedmiprocentní pokles akcií developerské společnosti United Development Company. Ta tak rozšířila ztráty z předchozích dní. Naproti tomu indexy v Abú Dhabí a Bahrajnu mírně posílily, a to v rozmezí 0,1 až 0,2 procenta.

3 KOMENTÁŘE

Comments are closed.