Jejich počet se totiž v týdnu končícím 2. října snížil o 38 tisíc na 326 tisíc. Vyplývá to z aktuálních údajů amerického ministerstva práce. Analytici přitom počítali s počtem žádostí o dávky v nezaměstnanosti na úrovni 348 tisíc, výsledek je tedy nakonec o 22 tisíc lepší. Na přelomu září a října tak došlo k nejnižšímu propadu počtu žádostí o dávky v nezaměstnanosti od letošního června.
Právě vývoj na trhu práce je v posledních týdnech velmi sledovaným zejména ze strany americké centrální banky. Ta má totiž za cíl snížit nezaměstnanost na úroveň obvyklou před propuknutím koronavirové krize, zároveň ale musí sledovat i vývoj inflace, která se dostala na nejvyšší úrovně za mnoho posledních let.
Američtí centrální bankéři však dosud argumentovali, že inflace je pouze dočasným jevem a že měnová politika zůstane uvolněná do doby, než začnou výrazně klesat počty nezaměstnaných. Po říjnových číslech tedy bude zajímavé sledovat, jak Federální rezervní systém bude na vzniklou situaci reagovat.
[…] ukazují na pokračující zlepšování stavu britského trhu práce, i když je zatím příliš brzy na vyhodnocení dopadu ukončení programu vládní […]