Za poklesem akciových trhů v Tokiu a Soulu stojí obavy z šíření varianty delta viru SARS-CoV-2. Tokijský index Nikkei během pondělního obchodování ztratil 1,25 procenta a dostal se pod hranici 200denního klouzavého průměru. Ta je podle analytiků důležitou oporou.

Z technické analýzy vyplývá, že by index Nikkei mohl nyní klesnout až k 25 500 bodů, což by znamenalo ztrátu více než dvou tisíc bodů oproti současnému stavu. Soulský index KOSPI odepsal v pondělí rovné procento, dolů jej táhly zejména technologické tituly v čele s SK Hynix, Samsungem nebo výrobcem baterií LG Chem.

Hlavní akciový index hongkongské burzy Hang Seng ztratil v pondělí 1,84 procenta. Také zde hrály roli obavy z šíření varianty delta. Trh táhly dolů zejména technologické tituly, kdy celý segment ztratil přes tři procenta.

Jediným světlým místem na hlavních akciových trzích v jihovýchodní Asii tak zůstala burza v Šanghaji. Hlavní index CSI300 zpočátku oslaboval téměř o procento, zakončil ale o 0,37 procenta výše než na konci minulého týdne. Vzhůru mu pomohl především farmaceutický sektor, který zpevnil o 2,27 procenta.