Bitcoin je na cestě k prvnímu pozitivnímu měsíci od července roku 2018, kdy spojnice trendů v únoru by mohla vykazovat zelená čísla. Posledních 6 měsíců končilo pro bitcoin v červených číslech.

 

Aby se tak stalo, musela by se cena bitcoinu na konci měsíce pohybovat nad hodnotou 3414 dolarů. Na začátku týdne atakuje hodnota bitcoinu 3800 dolarů. Kryptoměna má k růstovému měsíci našlápnuto.

 

Vlna pozitivních změn se přenesla na téměř všechny kryptoměny v žebříčku top 100 dle tržní kapitalizace. Zvláštní pozornost si jistě zaslouží Ethereum, které v posledních 24 hodinách vzrostlo o 10,6 % a obchoduje se proto okolo 137 dolarů za kus. Dalším zajímavým „skokanem“ je Bitcoin Cash, který za poslední den vyrostl o 6,5 %.

 

Ani přes růst cen téměř všech kryptoměn nebyla oslabena pozice bitcoinu, který stále tvoří okolo 52,2 % celého trhu s kryptoměnami. Celková tržní kapitalizace kryptoměn mírně překračuje 126 miliard dolarů. Objem transkací na trhu kryptoměn dosáhl 26 miliard dolarů, což je o zhruba 5,5 miliardy více než před týdnem. Na trhu kryptoměn se blýská na lepší časy.

1 komentář

Comments are closed.