Kryptoměnové trhy zažívají od ruské invaze na Ukrajinu doslova divné období. Bezprostředně po vpádu ruských vojsk na území svého západního souseda Bitcoin i další digitální měny prudce oslabil a přiblížil se k 34,5 tisíci dolarů. Na začátku března naopak prudce sílil a jen kousek jej dělil od dosažení 45 tisíc dolarů, aby pak opět spadl mírně pod 40 tisíc.

Nyní se Bitcoin obchoduje kolem 42 tisíc dolarů, v sobotu večer středoevropského času se dokonce nad tuto hranici vyhoupl. Druhá nejobchodovanější digitální měna Ethereum zaznamenala vývoj jako přes kopírák. Nejprve proběhl pád k téměř 2300 dolarů, aby začátkem března cena Etherea vystřelila nad 3 tisíce a následně se vrátila do koridoru 2500 až 2600 dolarů.

Teprve během víkendu se cena začala opět přibližovat ke 3000 dolar. „V obou případech zůstáváme optimističtí. Jakýkoli pokles je dobrou příležitostí ke koupi,“ uvedl pro portál CoinDesk.com Sean Farrel ze společnosti FundStrat. Stále ale platí, že kryptoměny představují velmi rizikovou inestici.