Český start-up BotX získal ze Švýcarska investici 25 milionů Kč

Pojišťovny a umělá inteligence

Do Swiss InsurEvolution Partners patří také pojišťovna YOUPLUS, v níž BotX aplikoval umělou inteligenci do vybraných procesů. Nyní společně připravují další řešení pro švýcarský trh v rámci YOUPLUS. Právě pojišťovnictví je podle zástupců BotX jedním ze segmentů trhu, kde umělá inteligence bude hrát zásadní roli.

„To, co začalo jako čistý experiment, skončilo pro naše zákazníky jako důležité produkční cloudové řešení. Naše platforma opakovaně prokázala svou sílu a významný strategický potenciál. Máme ambici patřit mezi světově uznávanou špičku,“ uvedl Jan Vlk z BotX.

BotX nabízí rešení na míru

BotX nabízí nový přístup vývoje softwaru bez nutnosti programování. Pomáhá firmám vybudovat si vlastní řešení na bázi umělé inteligence. Jeho hlavní konkurenční výhodou je, že na rozdíl od většiny velice specifických a úzce zaměřených start-upů nabízí řešení na míru. Prvním projektem bylo řešení pro stavební společnost, která požadovala zjednodušení a zkrácení doby procesu u složitých cenových nabídek. Díky BotX platformě lze v současnosti ocenit projekt během několika minut a na jedno kliknutí oproti třem až čtyřem týdnům týmové práce kalkulantů.

Zdroj: ČTK