budoucnost, směr
  • Cílová cena akcií NKLA je portálem tipranks.com určeno na 75 USD. (tipranks.com)
  • JP Morgan zhodnotili k 8.8.2020 akcie NKLA jako Overweight. (finviz.com)
  • Podle společnosti Cowen jsou akcie NKLA jako Outperform (17.7.2020). (finviz.com)
  • Nikola plánuje vstoup na trh s lehkými elektrickými vozidly pro lehká vozidla, a toprostřednictvím svého nákladního vozu Badger. (barrons.com) Na průměrné stanici Nikola uloží a vydá až k 10 tunám vodíku za den. (barrons.com)

Baterie poháněné vodíkem představují již delší čas slibnou alternativu k vozidlům které jsou poháněné plyny, protože produkují menší množství skleníkových plynů. Vodíkové palivové články jsou na rozdíl od elektrických vozidlel s čistým akumulátorem výhodné také v tom, že mohou díky skladování vodíkového paliva v palubní nádrži prodloužit dojezd vozidla na 500 až 700 mil. Protože návěsy jsou výrazně větší než osobní automobily a SUV, mohou s sebou vozit i větší nádrže na vodíkové palivo, aby tento rozsah umožnili. Doplňování nádrže se stlačeným vodíkem navíc netrvá tak dlouho jako dobití baterie elektromobilu, čímž mohou mít nákladní automobily poháněné vodíkovými palivovými články větší uplatnění pro komerční nákladní kamiony.

Nikola má také své vlastní plány vstoupit na trh s elektrickými vozidly pro lehká vozidla, a to prostřednictvím svého nákladního vozu Badger. Ani v tomto případě ale není podnikání Nikoly pouze o tradičních EV bateriích. Společnost je průkopníkem technologie vodíkových palivových článků. Verze tohoto vozu s palivovými články dokáže ujet až 600 mil, což je umožněno spojením baterií a vodíkových plynů.

1 komentář

Comments are closed.