revoltu, banka, aplikace, karta

Britská fintechová společnost Revolut se se svým investorem SoftBank dohodla na zjednodušení vlastnické struktury. Je tak blíže získání dlouho odkládané bankovní licence na svém domácím trhu, píše s odkazem na tři osoby obeznámené se situací deník Financial Times (FT).

FT uvádí, že Revolut a SoftBank vedly několikaměsíční jednání, přičemž japonský investor požadoval řádnou kompenzaci za to, že se vzdá své prioritní třídy akcií. Nejhodnotnější britský fintech může získat britskou bankovní licenci pouze v případě, že se zbaví prioritních akcií v držení investorů včetně SoftBank.

Podmínka pro udělení licence

Podle zprávy deníku britská centrální banka Revolutu nařídila, aby svých šest tříd akcií sloučil do jedné. Byla to podmínka pro udělení plné licence, o kterou společnost poprvé požádala před více než dvěma a půl lety.

Zásadní dohoda uzavřená minulý týden nezahrnuje žádnou novou emisi zvláštních akcií pro SoftBank, ani nebude mít finanční dopad na společnost, uvádí FT. Podle zprávy také další investoři, jako například Tiger Global Management, společnost rizikového kapitálu TCV, Balderton Capital a Ribbit Capital, buď souhlasili s převodem svých akcií do jedné třídy, nebo o tom vedou závěrečná jednání.

Znáte tuto aplikaci?

Společnost Revolut uplatnila v roce 2021 speciální bankovní licenci v České republice. Tato licence umožňuje firmě Revolut Bank poskytovat omezené bankovní služby prostřednictvím aplikace Revolut spolu s řadou finančních služeb a produktů, které poskytují jiné firmy z Revolut Group.

Společnost nemá fyzické pobočky. Nabízí digitální bankovnictví, převody peněz a obchodování s kryptoměnami a s akciemi prostřednictvím jediné aplikace. Po celém světě má nyní více než 30 milionů zákazníků.

zdroj: čtk