Areál Face2Face Business Campus dokončený v listopadu 2020 má pronajímatelnou plochu přes 47.000 metrů čtverečních a nejvyšší standardy udržitelnosti.

Dynamické a stabilní Polsko

Areál Face2Face Business Campus dokončený v listopadu 2020 má pronajímatelnou plochu přes 47.000 metrů čtverečních a nejvyšší standardy udržitelnosti. „Polská ekonomika prokázala v minulých letech velkou stabilitu a patří mezi nejdynamičtější v Evropě, což posiluje zájem o špičkové kanceláře v atraktivních lokalitách,“ uvedl manažer fondu Václav Kovář.

Do portfolia Investika realitního fondu loni přibylo 19 nemovitostí v Česku a v zahraničí. Fondový kapitál vzrostl o více než čtyři miliardy na téměř 14 miliard korun. „Příliv prostředků do fondu urychlila v roce 2022 inflace, která řadu investorů z řad fyzických osob i firem přiměla hledat způsob, jak volné peníze zhodnocovat, a chránit je tak proti ztrátě kupní síly,“ vysvětlil Kovář.

Rozšíření správy majetku

Realitní fond Investika spravuje majetek ve čtyřech zemích, vedle Česka a Polska i v Chorvatsku a ve Španělsku. Do budoucna plánuje spravovat portfolio nemovitostních aktiv v Evropě v celkové hodnotě jedné miliardy eur (přes 25 miliard Kč). V Česku patří Investice mimo jiné pražské obchodní centrum Galerie Butovice, kancelářská budova na pražském Andělu, dvojice kancelářských budov Pekařská Office Park v Praze 5 nebo industriální areály v Jičíně, Liberci a Litomyšli.

Zdroj: ČTK