Loni přidal do portfolia Berkshire Hathaway akcie společnosti Snowflake (NYSE:SNOW) v celkové hodnotě 735 milionů dolarů, což bylo velmi překvapivé – Buffett se v minulosti vyhýbal mladým společnostem.

Buffett ale není jediný důvod proč důvěřovat akciím Snowflake. Tato společnost se specializuje na zpracování velkých objemů dat, do karet jí hraje rostoucí obliba cloud computingu, díky kterému společnosti každý den generují obrovské množství dat. Tady přichází na scénu Snowflake: poskytuje správu a zabezpečení dat, nástroje pro sdílení dat a jejich přesun.

Navíc generuje skvělé finanční výsledky. Sečteno a podtrženo, Snowflake zaznamenal impozantní růst i co se počtu zákazníků týče, navíc část z nich vygenerovala skvělé příjmy přes 1 milion dolarů. Tržby společnosti rostou, zákazníci více utrácejí a navíc si je Snowflake drží u těla.

Závěrem můžeme konstatovat, že rostoucí obliba digitálních řešení u podniků všech velikostí pomáhá platformě Snowflake růst a generovat velkou hodnotu pro zákazníky. Tato výhoda by měla společnosti navodit další příležitosti k ještě většímu růstu. Právě proto byste se mohli inspirovat Warrenem Buffettem a zařadit tyto akcie do svého portfolia.