Kryptoměny

Larsen a Garlinghouse podle Komise pro cenné papíry měli nabízet digitální aktiva bez registrace v hodnotě asi 1,3 miliardy dolarů. Jenže oba zakladatelé společnosti Ripple a stejnojmenné kryptoměny obvinění odmítají. „Je to šokující. Je to útok na celé kryptoměnové odvětví a americké inovace,“ uvedl Garlinghouse pro magazín Fortune.

Podle něho nelze Ripple považovat za investiční aktivum, nýbrž jde o měnu. Tím pádem se na ni nevztahují povinnosti jako například na cenné papíry. „Ministerstvo spravedlnosti a příslušný úřad ministerstva financí už v roce 2015 řekly, že Ripple je virtuální měna. Žádná další země neklasifikovala Ripple jako cenný papír,“ dodal Garlinghouse.

Komise pro cenné papíry ale trvá na tom, že Ripple je investiční aktivum a mělo být takto registrováno, než ho Ripple Labs začala nabízet k obchodování. Tržní kapitalizace Ripple přesahuje 20 miliard dolarů a momentálně je třetí největší kryptoměnou světa. Její počátky spadají do roku 2012. Ripple v reakci na stanovisko Komise ztratil během jediného dne téměř 16 procent své hodnoty.