Celkově se obchodování akcií UDI CEE a.s. podílelo 62,5% na obratu pražské burzy START, a to i přes úpis nových akcií dalších účastníků trhu v průběhu roku. Zhodnocení akcie UDI CEE za rok 2019 činí 8 % a oproti původní nákupní ceně při uvedení na trh na podzim 2018 dokonce 10,5 %. 

„Pro nás byl vstup na START určitou zkouškou, zda se jedná do budoucna o správný alternativní nástroj na získávání zdrojů, a v tomto ohledu jsme spokojeni,“ uvedl Libor Táborský, finanční ředitel skupiny UDI. „Na druhou stranu na tomto trhu stále dominují individuální investoři, a tudíž celkové objemy zůstávají za očekáváními. Doufáme, že si nakonec START získá větší přízeň také u bank a dalších velkých institucionálních hráčů,“ doplnil Libor Táborský.

Developerská skupina UDI vstoupila na burzovní trh v říjnu 2018. Upsala přibližně 37 % svého základního kapitálu a získala téměř 260 milionů korun. Pro tento způsob financování se skupina rozhodla v době rychlé expanze, kdy developuje a staví nové projekty nejen na domovském českém trhu, ale kupuje pozemky i v řadě středoevropských metropolí, jakými jsou Budapešť, Varšava nebo Bělehrad. Potřebuje tak kromě bankovního financování posilovat i vlastní zdroje.

Společnost používá k financování jednotlivých developerských projektů v průměru 25 – 30 % vlastních zdrojů, ty pak doplňují bankovní seniorní úvěry.