V důsledku eskalujícího obchodního napětí mezi USA a Čínou došlo v minulém týdnu k poměrně výrazným volatilitám u předních světových měn.

 

Čínský juan se propadl ke svému čtyřměsíčnímu minimu. Vůči dolaru se hodnota juanu propadla o 0,5 procenta a měnový pár USD/CNY se obchodoval v poměru 6,8533, což byla nejnižší hodnota od počátku ledna letošního roku.

 

Zisky si připsal naopak japonský jen. Americký dolar vůči jenu propadl o 0,15 procenta ke svému tříměsíčnímu minimu. Měnový pár USD/JPY se obchodoval v poměru 109,790 a dále klesá.

 

Citlivý na probíhající konflikt je také australský dolar. Ten vůči americkému dolaru oslabil o 0,3 procenta a měnový pár AUD/USD se obchodoval za 0,6976. Pokles pod hodnotu 0,6960 by přitom pro australský dolar znamenal propad k minimům z ledna letošního roku.

 

Zisky zaznamenala také stálice mezi bezpečnými přístavy – švýcarský frank. Americký dolar se vůči švýcarskému franku propadl o 0,05 procenta a měnový pár USD/CHF se obchodoval za 1,0098, což je nejnižší měsíční hodnota.

Zdroj: CETA

3 KOMENTÁŘE

  1. […] Obchodní válka má zároveň vliv i na cenu ropy. Ta vlivem rostoucích nejistot zlevňuje. Cena ropy WTI klesla minulý týden nejvíce za poslední 4 roky. Ropa typu WTI se nyní pohybuje okolo 55,23 dolarů za barel. Pondělní pokles ceny tak činí zhruba 0,8 %. Cena ropy typu Brent klesala v pondělí dopoledne velmi podobně. Pokles činil 0,73 % a cena se tak pohybuje okolo 61,44 dolarů za barel. […]

Comments are closed.