Představenstvo navrhuje výplatu hrubé dividendy 1260 korun, za rok 2019 akcionáři získali 1560 Kč. Účetní závěrku a návrh na rozdělení zisku budou letos akcionáři kvůli pandemii opět schvalovat mimo zasedání, tedy takzvaně per rollam.

Podle vedení společnosti pokračuje růst prodeje tabákových náplní HEETS a zařízení IQOS, v nichž se na rozdíl od obvyklých cigaret tabák zahřívá. Úroveň škodlivých a potenciálně škodlivých látek je podle firmy v těchto produktech výrazně nižší. Celkový počet dospělých uživatelů IQOS v ČR i na Slovensku vzrostl v porovnání s předchozím rokem o 177.000 na 629.000. Z toho 430.000 jich přestalo s kouřením a přešlo na IQOS. Tržby firmy loni vzrostly zejména díky vyšším prodejům HEETS a zařízení IQOS a příznivému vývoji cen portfolia tabákových výrobků určených ke kouření.

Celkový kombinovaný trh cigaret a bezdýmných tabákových výrobků v Česku se snížil o odhadovaných 10,9 procenta a na Slovensku o 0,7 pct. Objem odbytu tabákových náplní HEETS vzrostl v ČR o 0,5 miliardy kusů a na Slovensku o 0,2 miliardy kusů. Objem odbytu tabákových výrobků určených ke kouření se naopak snížil, a to o 1,2 miliardy kusů v Česku a o 0,2 miliardy kusů na Slovensku.

Philip Morris ČR v Česku zaměstnává přes 1000 lidí. S akciemi společnosti se obchoduje na pražské burze.

Zdroj: ČTK