Celková výše sázek uzavřených v minulém roce u Sazky překročila 26,2 miliardy korun, meziročně přibližně o 300 milionů Kč více.

Překročení počtu sázek

Celková výše sázek uzavřených v minulém roce u Sazky překročila 26,2 miliardy korun, meziročně přibližně o 300 milionů Kč více. Milionovými výherci se stalo 450 lidí, což je o 200 lidí více než v roce 2021 a jedná se o největší počet vůbec. Většina pocházela z výher z číselné loterie. Nejvyšší výhrou byl Superjackpot Sportky, ze kterého si sázející odnesl 155 milionů korun.

„V loňském roce společnost vygenerovala rekordní počet i objem výher. Skokově se zvýšil také počet milionářů, kteří si vsadili on-line. Vysoké výhry padaly jak v číselných loteriích, tak v tradičních stíracích losech i on-line losech na internetu. V průměru společnost každý den vytvořila alespoň jednoho milionáře,“ uvedla Sazka ve výroční zprávě.

Zisk oprávnění

Společnost byla v roce 2022 oprávněna provozovat deset číselných loterií se současným provozem na prodejních místech a na internetu, z toho jednu mezinárodně sdílenou. Dále šlo o sedm doplňkových loterií, jednu číselnou loterii na prodejních místech a dvě číselné loterie na internetu, 73 okamžitých loterií, tedy stíracích losů na prodejních místech a 121 okamžitých loterií na internetu.

V letošním roce bude loterijní společnost chtít dále investovat do digitalizace, rozšiřovat portfolio služeb a investovat do udržení klientů ve všech herních odvětvích, uvedla.

Zdroj: ČTK