tesla

Automobilka, v jejímž čele stojí podnikatel Elon Musk, ve zprávě upozornila, že s pokračujícím růstem produkce čelí čím dál větším logistickým problémům při přepravě vyrobených aut k zákazníkům. Někteří analytici navíc varují, že zpomalování světové ekonomiky by mohlo mít negativní dopad na poptávku.

Odolá Muskova automobilka nástrahám ekonomické krize?

„Ekonomické problémy mají na Teslu stále především logistické dopady. Ale domnívám se, že se objevují i určité potíže na straně poptávky,“ řekl agentuře Reuters analytik Dan Ives ze společnosti Wedbush Securities. „Nad automobilovým sektorem se stahují temná mračna. A Tesla není imunní,“ dodal.

Tesla ve třetím čtvrtletí zvýšila výrobu na 369.923 vozů z 258.580 ve druhém kvartálu, kdy produkci narušilo dočasné pozastavení provozu továrny v Šanghaji kvůli koronavirovým restrikcím. „S růstem objemu naší produkce je čím dál obtížnější zajistit kapacity pro přepravu vozidel,“ uvedla automobilka. Finanční výsledky za třetí čtvrtletí firma zveřejní 19. října.

Tesla musí dodat téměř půl miliardy aut

Dlouhodobým cílem Tesly je zvyšovat dodávky zákazníkům v průměru o 50 procent ročně. Aby v letošním roce tohoto cíle dosáhla, musí automobilka ve čtvrtém čtvrtletí dodat zákazníkům zhruba 495.000 vozů, upozornil list The Wall Street Journal.

Zdroj: ČTK