Na US trzích se při úterním obchodování nepodařilo pokračovat v nastoleném režimu pozitivních uzávěrů, který trval šest seancí. Tentokrát DJIA a SP 500 oslabily (Nasdaq Composite spíše stagnoval). Je třeba zmínit akcie Wal-Mart jako komponent DJIA, které zásadně oslabily (-10%) a také rostoucí výnosy dluhopisů, což není příznivá půda pro růst akcií.

Z těchto atributů také rezultují následující stavy indexů:

Blue chips index Dow Jones Industrial Average skončil na úrovni 24964 bodů (-1%) s bodovým úbytkem 254 bodů.

Dále technologický index Nasdaq Composite zakončil seanci na čísle 7234 bodů, což bylo velmi blízko nulové změny (-0,07%).

Širší index SP 500 poklesl o -0,58% na hladinu 2716 bodů a tím došlo k zastavení 6-ti denní kladné série zakončení při uzávěru burzovních obchodů.

Negativní vliv na trhy měly opět rostoucí výnosy dluhopisů a spíše silnějším dolarem. Zvýšené výnosy bondů mají určitou souvislost s reflexí obav ze zvýšené inflace, vyšší výnosy také navyšují náklady na výpůjčky a rovněž vyšší výnosy mohou konkurovat pozornosti investorů ve vztahu k akciím.

Středeční makrodata podle ekonomického kalendáře budou tentokrát s vlivem na trhy, když jednotlivé položky vypadají takto: aplikace nových hypoték dle MBA, Redbook, PMI Composite flash s číslem 54,0 bodů, prodeje existujících domů za leden s předpokladem 5,65 mil. a rovněž podrobný záznam z jednání US centrální banky v podobě FOMC Minutes. Bude zde záležet jak jednotliví členové komise FED viděli možnosti zvyšování sazeb.

Pokud se podíváme na komoditní trhy, vidíme, že ropa WTI na NYMEX stojí 61,77 USD za barel a Brent je na kurzu 64,67 USD za barel. Zlato na COMEX má cenu 1331,50 USD za trojskou unci.

Na forexu je měnový pár EUR/USD na hranici 1,2320 a vztah mezi USD/JPY je na čísle 107,55.

Indikace US futures na otevření indexů sledují zatím minusové hodnoty, když DJIA je -24 bodů a SP 500 -1,75 bodů.