Na závěr uplynulého týdne se na Wall Street akciovým indexům příliš nedařilo a byl přerušen třídenní pozitivní trend a to zejména z důvodu, že výhled v krátkodobém horizontu vypadá na to, že určitá dohoda v oblasti obchodní výměny USA vs. Čína bude prodlužována a nějaký výsledek není na programu dne.
Navíc se toto téma setkává s občasnými protichůdnými titulky a prohlášeními o stavu vyjednávání mezi USA a Čínou. Například prezident Trump vyhlásil, že určitý pokrok byl realizován v rozhovorech s čínskými představiteli. Předtím ovšem hlavní ekonomický poradce L. Kudlow řekl, že USA a Čína mají před sebou dlouhou cestu před dosažením obchodního dealu. Také popřel report Bloombergu, že Trump nařídil pracovat na návrhu dohody USA a Číny.
Hlavní US akciové indexy tedy skončily týden následujícím způsobem:
Blue chips index Dow Jones Industrial Average zakončil seanci na úrovni 25270 bodů se ztrátou -0,43%.
Technologicky zaměřený index Nasdaq Composite skončil na hladině 7356 bodů, tj. -1,04%.
Širší index SP 500 zkorigoval na hranici 2723 bodů s poklesem -0,63%.
Týdenní zhodnocení indexů vypadá tak, že DJIA a SP 500 posílily o +2,4% a Nasdaq Composite přidal za týden +2,7%. Byl to první týdenní zisk od konce září t.r.
Z makrodat byl hlášen report počtu nově vytvořených pracovních míst v nezemědělském sektoru s čísle 250 tis. míst, což bylo lepší než očekávání na úrovni 202 tis. Celková nezaměstnanost zůstala nezměněna na hladině 3,7%.
Nevydařily se hospodářské výsledky firmy Apple, které sice byly v pořádku v zusku a příjmech, ale zklamal zklamal výhled. Firma také oznámila, že nebude nadále zveřejňovat prodeje svých produktů.
Na komoditních trzích se ropa WTI na NYMEX dostala na hranici 62,71 USD a ropa Brent stojí 72,37 USD za barel. Zlato na COMEX má cenu 1235 USD za trojskou unci.
Na forexu je měnový pár EUR/USD na hranici 1,1381 (posilování dolaru) a vztah měn USD/JPY je na úrovni 113,20.
Indikace US futures ovšem opět směřují do minusu, když DJIA je -156 bodů a SP 500 je na -7,0 bodech.