Akcie na Středním Východě

Největší propad zaznamenaly akciové trhy v Kuvajtu. Tamní hlavní index klesl o více než tři procenta, což je největší denní pokles za poslední dva měsíce. Oslabovaly ale také akcie v Saúdské Arábii, Egyptě nebo Kataru.

Akcie na Středním Východě oslabovaly v čele s Kuvajtem. Tamní trhy táhly dolů zejména bankovní tituly v čele s National Bank of Kuwait, která ztratila rovná čtyři procenta. O 3,8 procenta klesla také banka Kuwait Finance House. Pro kuvajtské akcie to byl nejhorší obchodní den od poloviny letošního dubna.

Podobný průběh nastal také na burze v egyptské Káhiře, která oslabila o necelé procento. Zde nejvíce padaly akcie energetických společností a bank, podobně jako v Kuvajtu. Na egyptské burze si zřejmě svou daň vybral poměrně vysoký počet nových potvrzených případů nákazy koroanvirerm a více než šedesát úmrtí.

Ještě o něco méně ztratily akcie v Saúdské Arábii. Hlavní burzovní index zde klesl o pouhé dvě desetiny procenta, nicméně i zde za propadem stály banky. Banque Saudi Fransi oslabila o 2,2 procenta. Saúdskoarabskou burzu v nejbližší době čeká nový úpis akcií, když primární veřejnou nabídku učiní společnost Amlak International for Real Estate Finance. Investorům nabídne třicet procent svých akcií, což bude zřejmě největší událost tohoto roku na akciových burzách Středního Východu.