Odkup akcií na počátku nového roku

Tržby za skupinu meziročně vzrostly o 20,8 procenta na 22,4 miliardy eur. Firma zvýšila celoroční výhled zisku na akcii a oznámila, že na začátku příštího roku zahájí odkup svých akcií za jednu miliardu eur (více než 24 miliard Kč). Odkup akcií zpravidla přispívá k růstu jejich ceny na burze.

Přizpůsobení se aktuální situaci

„Vysoká inflace, rostoucí úrokové sazby, pomalejší hospodářský růst a válka na Ukrajině vytvářejí silný tlak na rozpočty domácností,“ uvedl generální ředitel Aholdu Frans Muller. Poukázal i na růst nákladů na podnikání, ceny energií a jejich dopad na dodavatelské řetězce. Připomněl, že firma se snaží udržet ceny pro své zákazníky co nejnižší a uzpůsobuje tomu výběr sortimentu. Dodal, že skupina zároveň snižuje náklady úpravami své organizace a procesů.

Společnost Ahold vstoupila na český trh v roce 1990. V současnosti provozuje po celé republice pod značkou Albert více než 300 hypermarketů a supermarketů. V roce 2016 se Ahold sloučil s belgickou maloobchodní společností Delhaize. Albert v Česku zaměstnává zhruba 20.000 lidí a patří k největším soukromým zaměstnavatelům v zemi.

Zdroj: ČTK