consulting, klient, poradenství

Primární zájem byl o zabezpečení a ochranu peněz

„Dříve byly díky výhodným úrokovým sazbám v hledáčku zájmu klientů hlavně nemovitosti a jejich financování, v loňském roce dávali přednost tradičním tématům – zabezpečení a ochraně úspor před inflací,“ uvedl zakladatel Broker Consulting Petr Hrubý.

Objem aktiv, na která se vztahují poradenské služby skupiny, se loni zvýšil o pět miliard na 25 miliard korun. Růst táhly zejména investiční produkty a životní pojištění. Počet nových investičních smluv meziročně vzrostl o 50 procent, počet sjednaných produktů životního pojištění o 24 procent. I přes ochlazení realitního trhu ve druhé polovině roku 2022 zajistila společnost klientům prodej nemovitostí ve shodné výši jako v roce 2021, kdy byla 10,3 miliardy korun.

Broker Consulting buduje bytové komplexy

Skupina expanduje v oblasti investiční výstavby. V přípravě je v současnosti zhruba 3000 bytových jednotek v různých částech Česka, například Byty Borský Park v Plzni, Central Point Kladno, Apartmány na sjezdovce Plešivec nebo Rezidence Golf Ostravice.

Broker Consulting je jednou z největších společností poskytujících společně finanční a realitní služby na českém a slovenském trhu. Služby společnosti poskytuje zhruba 2000 lidí ve více než 100 kancelářích a 50 franšízových pobočkách OK POINT. Služby Broker Consulting využívá zhruba 600.000 klientů.

Zdroj: ČTK