Společnost přitom za poslední dva roky i navzdory koronavirové krizi vykazovala solidní zisky. Například v minulém roce si akcie MSFT připsaly více než 55 %. To umožňuje zejména rozmanitý obchodní model. Jeho součástí je soubor kancelářských aplikací Microsoft Office, cloudové služby Azure a herní úsek. Pokud se tedy stane, že poklesnou příjmy jednoho segmentu, nebude to mít zásadní vliv na celkové zisky.

Hlavním zdrojem příjmů je cloud

Poslední data z výsledků hospodaření ukazují, že Microsoft se i přes obavy z recese drží rostoucího trendu. Konkrétně společnost registrovala zisk ve výši 49,4 MLD USD. Nejvyšší podíl z tržeb tradičně obstaraly cloudové služby, přes které prošly transakce v hodnotě více než 200 milionů dolarů.

Microsoft posiluje na poli videoher

Společnost momentálně čeká na schválení nejvyšší transakce v její historii, kterou si zajistí akvizici vydavatele videoher Activision Blizzard. Jedná se o 68,7 MLD USD a jakmile bude tato astronomická částka převedena, ostatním hráčům v oboru přibyde silná konkurence.

Motivací pro nákup akcií Microsoftu je podle expertů především momentální nízká cena, potenciál do budoucna a působivé výsledky. Trpělivým investorům by se mohlo čekání vyplatit, v dlouhodobém rozhledu by měly akcie MSFT začít opět růst.