Nejrozšířenější kryptoměna dokázala ve druhé polovině umazat ztráty, které utrpěla v dřívějších dnech

Od středy do neděle Bitcoin zpevnil o více než deset procent na několik desítek minut se dostal nad hladinu 21 500 dolarů. Ve druhé polovině týdne tak umazával ztráty, které si připsal během pondělí a úterý. Bitcoin tak zakončil týden o necelý procento silnější než na jeho začátku.

Pesimističtí investoři

Investoři nicméně zůstávají pesimističtí v očekávání, kam se bude hodnota nejstarší a nejpopulárnější kryptoměny vyvíjet. „Trh je ovlivněn zprávami o krachu firem, které se na trhu kryptoměn pohybují,“ uvedl pro portál CoinDesk.com Craig Erlam, analytik společnosti Oanda. Podle něho může další sešup nastat v momentě, kdy Bitcoin oslabí pod určitou psychologickou hranici, která pravděpodobně bude níže než 20 tisíc dolarů.

Propad akciových trhů

Bitcoin a další kryptoměny jsou ve vleku akciových trhů, které jen v USA od začátku roku propadly o více než 20 procent. Na vině jsou obavy ze zpřísňování měnové politiky americké centrální banky. To má za následek růst výnosnosti méně rizikových aktiv, kam řada investorů právě z Bitcoinu „utíká“.