Cestovní ruch v Itálii v loňském roce překonal úroveň z období před příchodem pandemie covidu-19. Počet přenocování v italských ubytovacích zařízeních se loni meziročně zvýšil o zhruba osm procent na 445,3 milionu.

Návrat na úroveň z doby před pandemií

„Po třech velmi dlouhých letech se turistický sektor konečně vrací na úroveň z doby před pandemií, a to i díky nárůstu počtu zahraničních turistů,“ uvedl prezident svazu Vittorio Messina. „To ukazuje, že podpora italské turistiky na zahraničních trzích má zásadní význam,“ dodal.

Počet přenocování zahraničních turistů v italských ubytovacích zařízeních se loni meziročně zvýšil o téměř 14 procent na 228,5 milionu, zatímco počet přenocování domácích turistů vzrostl jen o necelá tři procenta na 216,8 milionu. V roce 2019, tedy před začátkem koronavirové krize, činil počet přenocování 436,7 milionu. Vyplývá to podle agentury APA z údajů italského svazu turistického průmyslu Assoturismo Confesercenti.

Hnací síla

„Turistický sektor opět dokazuje, že je schopen být hnací silou ekonomiky celé země, musíme ho však dál podporovat,“ uvedl Messina. Upozornil, že odvětví čelí problémům kvůli obtížné mezinárodní situaci a nejistotě ohledně domácí poptávky, která je důsledkem poklesu kupní síly italských spotřebitelů.

Zdroj: ČTK