Společnost Ganfeng je jedním z největších producentů lithia na světě. Nákup podílu v dole Goulamina v Mali je její první investicí svého druhu na africkém kontinentu. Investice je v souladu se strategií společnosti, která chce v Africe expandovat s ohledem na očekávaný růst poptávky po kovu, jenž je nezbytnou komoditou pro výrobu baterií nejen do elektromobilů.

Důl Goulamina, který se nachází asi 150 kilometrů jižně od hlavního města Mali Bamaka, skrývá jedno z nejkvalitnějších nalezišť lithia na světě. Australský těžař Firefinch Ltd, který momentálně drží licenci na těžbu lithia v tomto dole, tvrdí, že je zde ukryto necelých 110 milionů tun vysoce koncentrované lithné rudy. Produkční kapacita dolu je odhadována na více než 450 tisíc tun rudy ročně.

Čínská těžařská společnost Ganfeng se účastní několika dalších projektů v různých zemích světa. Vedle Číny také zejména v Mexiku, Austrálii, Argentině nebo Irsku. Svůj podíl v dole Goulamina může v dalších letech navýšit v závislosti na vývoji projektu.