Freedom Finance_Nasdaq

Freedom Finance je jediným evropským brokerem zalistovaným na největší technologické burze na světě Nasdaq. Jednoduchá investiční aplikace a platforma Freedom24 je pak nově dostupná i českým a slovenským uživatelům. Platforma má jednoduché uživatelské rozhraní, doporučuje zajímavé investiční příležitosti, a především se specializuje na tzv. počáteční veřejné nabídky (IPO) firem. To uživatelům umožňuje přístup k často výrazně nižší ceně akcií ještě před vstupem společnosti na burzu. Narozdíl od konkurence nabízí Freedom24 účast v IPO i malým soukromým investorům.

Počáteční veřejné nabídky (IPO) i pro menší investory

IPO nebo také počáteční veřejná nabídka je přednostní nákup cenných papírů při vstupu společností na burzu. Pro investory je přitažlivý kvůli takzvanému IPO efektu. Často se stává, že jsou nabídky primárních akcií podhodnocené a při vstupu na burzu dochází k prudkému růstu cen akcií o desítky nebo i stovky procent. Průměrný výnos z IPO obchodovaných přes Freedom24 činil po konci lock-up období ke 4. červnu 2021 70 %. Mezi výrazné prvotní nabídky poslední doby patří společnosti jako Airbnb (nárůst 189 %) nebo Unity Software (203 %). Zatímco dříve měli k IPO přístup pouze největší investoři s několika miliony dolarů, Freedom24 snížilo hranici pro účast na 2 000 dolarů.

K platformě Freedom24 mají uživatelé přístup přes webové rozhraní či bezplatnou mobilní aplikaci. Registrace trvá 15 minut a klient může začít obchodovat hned po online ověření elektronickým podpisem.

První příležitost

Aktuálně mají uživatelé možnost přihlásit se například ke slibné IPO investiční aplikace Robinhood. Tato investiční platforma ze Spojených států s 13 miliony uživatelů očekává dle časopisu Forbes letos tržby ve výši 700 milionů dolarů. To představuje meziroční nárůst o 250 %. Robinhood podalo v březnu 2021 žádost o soukromé IPO, přičemž její odhadovaná hodnota by se mohla vyšplhat až na 40 miliard dolarů.