Během pondělní seance na newyorské burze se dal pozorovat rozdíl mezi korelací a kauzalitou. Podle všeho spolu nějak korelovalo propuštění Donalda Trumpa z nemocnice a růst hlavních akciových indexů. Zda druhé bylo důsledkem prvního, si však nejsou analytici jistí. Spekuluje se totiž, že opravdovou příčinou byla zpráva o tom, že Joe Biden zvýšil v průzkumech svůj náskok před Donaldem Trumpem.

Investoři to mohli začít vnímat jako příslib, že pokud Biden skutečně vejde do Bílého domu hlavním vchodem, podaří se mu prosadit fiskální balíček pro podporu americké ekonomiky. Tím pádem by to dříve či později pocítily i americké firmy, jejichž akcie by mohly nerušeně pokračovat v posilování.

Jenže Donald Trump ještě nemusí být podle lékařů z toho nejhoršího venku. Během víkendu sice u něho došlo ke zlepšení, komplikace se však mohou ještě dostavit. Americký prezident má i v domácí péči čtyřiadvacetihodinový dohled. Pokud by se jeho zdravotní stav zhoršil, pravděpodobně by na to akcie reagovaly poklesem, podobně jako poté, co Trump světu oznámil, že je covid pozitivní.

3 KOMENTÁŘE

  1. […] Donald Trump totiž dodal, že dovozní cla na kanadský hliník klidně zase znovu zavede. A to v případě, že dojde k masivnímu nárůstu importu hliníku do USA právě od jejich severního souseda. Trumpovo prohlášení o zrušení dovozních cel na kanadský hliník přišlo poté, co byla minulý měsíc podepsána dohoda mezi USA a Kanadou o výjimce z dovozních cel, jež byla uvalena v zájmu americké národní bezpečnosti. […]

Comments are closed.