konopí

Další vlny celosvětové pandemie, které zasáhly celý svět v uplynulém roce, negativně ovlivnily akcie společností, působících na konopném trhu. Ty se pohybují na nejnižších hodnotách za hodně dlouho dobu, takže investice do nich určitě stojí za zvážení. O jaké z nich se ale hodí své portfolio cenných papírů rozšířit?

Jedním z tahounů tohoto rychle se rozvíjejícího odvětví je kanadská společnost Canopy Growth (NASDAQ: CGC). Ta velmi pravděpodobně vstoupí na americký trh, jakmile dojde k legalizaci konopí, což by se mohlo stát zanedlouho. Dvě třetiny Američanů ji totiž podporují, a návrh zákona právě ohledně legalizace bude již velmi brzy na stole. Vzhledem k tomu, že je také predikován více než čtyřiatřicetiprocentní potenciál růstu, se do akcií této společnosti opravdu vyplatí investovat.

Druhou investiční příležitostí je pak Altri Group (NYSE: MO). Této společnosti se daří reagovat na změnu poptávky po tabákových výrobcích na straně spotřebitelů, což je demonstrováno i 24,2% růstem za rok 2021. Pod Altri Group již patří také jimi nedávno odkoupená konopná společnost Conos Group. To ukazuje, že je zde také zájem expandovat na rychle prosperující, konopný trh, což může být velice pádným důvodem k zakoupení cenných papírů Altri.