google

Čistý zisk americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetového gigantu Google, se v prvním čtvrtletí meziročně zvýšil o necelá tři procenta na 6,84 miliardy dolarů (zhruba 172 miliard Kč). Celkové příjmy společnosti stouply o 13 procent na 41,2 miliardy dolarů, což podle agentury AP představuje nejslabší růst za téměř pět let. Na příjmy z reklamy totiž začala mít negativní dopad koronavirová krize.

Celkové příjmy společnosti nicméně překonaly očekávání analytiků, kteří je podle průzkumu firmy Refinitiv odhadovali v průměru na 40,3 miliardy dolarů. Akcie Alphabetu proto po zveřejnění čtvrtletních výsledků posilovaly.

Během prvních dvou měsíců prvního čtvrtletí byly výsledky silné, pak jsme ale v březnu zažili výrazné zpomalení u příjmů z reklamy, uvedla finanční ředitelka Alphabetu Ruth Poratová.

V celém prvním čtvrtletí se příjmy podniku z reklamy zvýšily zhruba o deset procent na 33,8 miliardy dolarů. Obzvlášť dobře si vedla divize pro sdílení videí YouTube, jejíž příjmy se zvýšily zhruba o třetinu, napsala agentura AP.

Zdroj: ČTK